top of page

מי אנחנו?

אנחנו מאמינים משיחיים. כלומר אנחנו מאמינים שהמשיח המובטח של עם ישראל כבר בא. שמו ישוע! אנחנו זקוקים לו כי הוא תקוותנו היחידה לחיים אותם ייעד הבורא שנחיה.

אלוהים ברא אותנו בצלמו למערכת יחסים אישית ונצחית, כאשר אנחנו מוקפים באהבתו וחיים בשלום עם כל בריאתו. אין צורך לתאר כמה זה רחוק מהמציאות של כולנו. התנ"ך אומר לנו בבירור מה היא הסיבה – החטא. שורש המילה חטא הוא ח.ט.א, שלמעשה אומר שאנחנו מחטיאים מטרה מיועדת וחווים את ההשלכות ההרסניות ביותר. כל ניסיון מצדנו לטפל בבעיית החטא (או להתעלם ממנה) כושל – אם זה בעזרת השכל, הרגשות, או כל סוג של רוחניות או דתיות.

כפי שהתנ"ך מתאר את עומק הבעיה, כך הוא גם מתאר את הסיכוי היחידי לפתרון: המשיח – זה שיביא גאולה לכל, זה שיהיה שה הכפרה התמים, אשר ייקח על עצמו את מחיר החטא. למי שבוטח בו, מבטיח אלוהים סליחת חטאים מלאה, שלום אמיתי וחיי נצח.

אנחנו פה היום כי ה' אלוהי אברהם, יצחק ויעקב קיים את הבטחתו!

website front page.png

החזון שלנו

אנחנו מאמינים שאלוהים רוצה שהקהילה שלו בבית אליהו תהיה מקום שיש בו גדילה!

כפי שרק הוא החיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, כך אנו יודעים שרק בו יש את הכוח גם לגדל אותנו ולהצמיח פירות לכבודו. את הגדילה הזאת אנחנו רוצים לראות בשלושה תחומים שאי-אפשר לנתק אותם זה מזה:

אנו רוצים לגדול מעלה - קרוב יותר למשיח.
אנו רוצים לגדול פנימה - קרוב יותר זה לזה.
אנו רוצים לגדול החוצה - קרוב יותר לעולם מסביבנו.

במערכת יחסים שהיא תקינה וחיה, תמיד יש גדילה. אנחנו רוצים לדעת את אדוננו וכל הזמן להתעמק בו. הוא מקור חיים ורק באורו נראה אור. לכן אנו רוצים שהקהילה תהיה מקום בו משתחווים לו, מהללים את שמו ודורשים את פניו. אי אפשר לגדול ולדעת ה' מבלי להקשיב לדברו החי. הוא הסמכות העליונה ובו נמצאת כל החוכמה וכל ברכה. הגדילה במשיח אינה עניין של רגש, אלא של עמידה באמת במלוא רוח הקודש.

about pic1-1-01.png

אנו רוצים לגדול מעלה - קרוב יותר למשיח

אלוהים לא רק שיקם את מערכת היחסים שלנו איתו, אלא רוצה גם לשקם ולבנות את מערכות היחסים בינינו כילדיו – מערכות יחסים שמבוססות על החסד והאמת שלו. במשפחתו בבית אליהו הוא רוצה לבנות קהילה אוהבת, בה יש אנשים המוכנים לתת ולהקריב איש למען רעהו.

אנו רוצים לגדול פנימה - קרוב יותר זה לזה

about pic2-01.png

בדברו מכריז ה' עד כמה יקרים לו כל בני האדם, ועד כמה הוא מייחל ליחס חי ואישי עם כל אחד ואחת. כאנשים שחוו את חסדו ואהבתו של ה' אין דבר יותר טבעי מלרצות לחלוק את מה שחווינו, וגם להפגין זאת במעשים טובים. כל זה נעשה בכוחו של אדוננו המושלם מלא החסד והרחמים ולכבודו.

about pic3-1-01.png

אנו רוצים לגדול החוצה - קרוב יותר לעולם מסביבנו

להרשמה לעיתון החודשי / דו חודשי באנגלית לחץ 

החזון
מנהיגים

שירות

חדשות

אודות בית אליהו

דרשות

מעשר תרומה

מנהיגים בקהילה

Shmuel square website.jpg

שמואל עווידה

אני חיפאי מלידה ואוהב את העיר שלי. אני גם חלק מקהילה משיחית בחיפה שהוקמה כבר עם קום המדינה כשרוב חבריה אז היו ניצולי שואה. שם הקהילה "בית אליהו" ואנחנו מתאספים במושבה הגרמנית. אנחנו מאמינים בתנ"ך ובברית החדשה (שדרך אגב, הובטחה כבר בתנ"ך).
למה דווקא "בית אליהו"?

עם ישראל הוא עם הספר. ארץ ישראל היא גם ארץ הספר. כמאמין בתנ"ך אני מכיר גם בייחודה של ירושלים (מבלי להתלהב מבית"ר, כמובן…), אבל כחיפאי זה עושה לי משהו מיוחד לקרוא על כל מה שקרה דווקא פה אצלנו על הר...

להמשך קריאה

Philip website.jpg

פיליפ לייטל

גדלתי במדינת מיזורי שבארה"ב במשפחה שבה הוריי הפגינו את אהבת אלוהים והביאו אותי בנאמנות לאסיפות קהילה משיחית מאז שנולדתי. באחת האסיפות הבנתי שישוע מת על הצלב עבורי.

באותו זמן קיבלתי אותו כמשיח ומושיע שלי.
אמונתי באלוהים המשיכה להתחזק בשנים שלאחר החלטה זו. בתקופה שלפני שעזבתי את הבית כדי ללמוד באוניברסיטה, רציתי לצמוח ולהעמיק את היחסים שלי עם אלוהים. התרגשתי כשהתקבלתי ללימודים במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), אך גם פחדתי שבמוסד היוקרתי הזה יערערו את אמונתי...

להמשך קריאה

Andrey square website.jpg

אנדרי גורוחוב

אני עובד בקהילה כשמש – כלומר אני מתעסק עם הצד הפרקטי של מה שקורה בקהילה.
בימים אלה, אני עובד על חשבונות הקהילה ועוזר כיועץ לכלכלת המשפחה. אני נהנה מלעבוד עם צוות הקהילה וכיף לי לעבוד על כל מיני פרויקטים.

עליתי לישראל ב-1994 מרוסיה עם משפחתי. לא התעניינתי באלוהים עד שראיתי שינויים דרמתיים באישתי. באולפן היא פגשה מאמינה משיחית והתחילה ללכת לקהילה. השינוי בה משך אותי לבוא איתה ולדעת מהו מקור השינוי הזה. הכרתי את רועה הקהילה והתחלתי לשוחח איתו – כל יום שישי..

להמשך קריאה

simon-s.jpg

סיימון סבאח

נולדתי למשפחה נוצרית דוברת ערבית וגדלתי כל חיי במושבה הגרמנית בחיפה. כאשר הייתי ילד, שיחקתי כדורגל, ובקבוצה של השכונה היו יהודים, מוסלמים וקתולים. תמיד חשבתי שהיהודים יודעים רק חצי מהאמת כי הם קוראים רק את התנ״ך, וחשבתי שהקתולים עובדי אלילים כי הם הזכירו כל הזמן את מריה וענדו צלבים מזהב. על המוסלמים לא ידעתי הרבה אז חשבתי שהם אבודים לגמרי.

תמיד חשבתי שאני הכי טוב בין כל חברי, כי ההורים שלי היו פרוטסטנטים...

להמשך קריאה

bottom of page